O čísle XIII

8. září 2007 v 15:05 | Irmik |  Nezařazené
Irmik:
Článek od Lucky,který vyjadřuje co všechno znamená číslo 13,které má Angelina vytetované na levém předloktí.
Lucka:
Mám za to, že se jedná o složené číslo (používá se v numerologii) , Angí se narodila 4 dne, to znamená 1+3 a to je 13, což ve chaldejské a hebrejské numerologii znamená-Obrození-změna- není to nešťastné číslo jak mnoho lidí věří. Ve starověku se říkalo,že "ten ,kdo pochopí, jak používat číslo 13, bude obdarován mocí a převahou ". Symbolem 13 je kostra nebo smrt s kosou,žnoucí lidi na pažitu nově vzrostlé trávy,kde mladé tváře a hlavy raší ze země a vynořují se všude kolem.
13 je číslem převratu, který nabízí nový směr vývoje.Je spojena s mocí, která je-li použita k sobeckým cílům, přivolá zkázu. Znamená varování před neznámem a neočekávaným.13 se pojí s genialitou a také s objeviteli,kteří překonávají vše zastaralé a přicházejí s novými poznatky a objevy.13 je číslem Mistra (jako toho co je ve svém oboru nejlepší a učí ostatní).Je to magické číslo a jeho majitel se musí naučit správně s ním zacházet.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 gretas gretas | 21. června 2010 v 21:11 | Reagovat

nezdílím tenhleten názor...numerologie se odvíjí od čísel psaných číslicemi(4,5,6), nikoli písmeny(IV.,V.,VI.)...čtvrtý den narození to podle mě taky nic neznamená, jelikož číslo čtyři jde rozdělit také na dvě a dvě...s numerologii to tedy nemá nic společného...ale obrázek na tarotové kartě...(která mimochodem nemá s numerologii co dělat)...by mohl vyjádřit význam pro tohle tetování..takže tady je význam tarotové karty: Všeobecně bývá na této kartě vyobrazen smrťák.Na bílém koni ujíždí pryč přes mrtvé.Žádný ze tří stavů - měšťanstvo, šlechta a duchovenstvo - nezůstane ušetřen.Smrt je tou nejstrašlivější tváří osudu, jíž neunikne žádná lidská bytost.V mnoha tarotových souborech bývá smrt znázorňována v rytířském brnění.Obraz smrti jako jezdce pochází z knihy Zjevení, kapitoly 6, verše8:,,....a hleď bledý kůň.A ten, který na něm sedí, jeho jméno je SMRT..."Symbolika kostry ukazuje, že vnitřní já, kostra, je nejstabilnější částí těla.Význam: Obrat, bolestivá změna.Objasnění, které otevře cestu novému.Krutý osud, neohlížející se na osobní city.Ve velmi ojedinělých případech ohlašuje karta fyzickou smrt.Obvykle zastupuje dalekosáhlé proměny v životě, transformace.Převrácený význam:Vynucená změna, odstranění něčeho, čeho jste se vlastně již měli vzdát.Ztráta přátelství.....ták tolik z tarotu...dále jsem pak našla tohle:V sikhismu  je 13 považováno za šťastné číslo, protože paňdžábsky se řekne tera, což také znamené „Tvůj“.....no ale pokud tohle číslo má pro angelinu znamenat třeba datum nebo věk nebo cokoliv jiného tak se význam toho tetování nedozvíme....ono to třeba taky nemuselo vůbec být myšleno jako číslo..ale to spíše milná úvaha... :-)

2 Irmik Irmik | Web | 23. června 2010 v 17:28 | Reagovat

[1]: mockrát děkuji za tvůj názor, opravdu zajimavé čtení, no Angelina přeci nakonec z tohoto tetování vytvořila datum (více najdeš v článku o tetování) :-) Takže svůj původní úmysl nejspíše pak trošku změnila :-D

3 gretas gretas | 1. července 2010 v 9:10 | Reagovat

měla jsem na mysli ten původní úmysl....celý článek jsem četla než jsem to psala...fajn že toho pro tento blog tolik děláš...:)

4 gretas gretas | 1. července 2010 v 9:12 | Reagovat

[3]: jelikož i vtomto článeku(o čísle 13) se mluví o tom původním úmyslu... :-)

5 Irmik Irmik | 2. července 2010 v 9:21 | Reagovat

[3]:jj je to tak a já zase děkuji za podporu :-)

6 Lucie Lucie | 11. července 2010 v 17:11 | Reagovat

Gretas, tarot se s numerologií velice úzce propojuje...Mluvila jsem o prpůvodní numerologii, né o těch moderních odvětvích.O numerologii vyučované tzv."Guru",spousta výkladů v knihách je špatně. Mnoho lidí věří, že čísla a jejich spojení řídí vesmír, přečti si něco od Lindy Goodman...Je jedno jestli je číslo znázorněno analfabeticky nebo římsky, řeč všech národů je jen jedna, i když každý mluví jiným jazykem...O Tarotu jsem vůbec nepsala, i když s numerologií úzce souvisí, hlavně tedy potom číslo 13 .Ano, číslo 13 lze rozdělit hned na několik čísel, jsou to, pak všechna čísla, která jsou pozitivní pro daného člověka a kterými disponuje .Každé číslo a potom hlavně složené disponuje několika kombinacemi .Proto jsou pro Angií důležitá čísla : 1,2 a 3.Potom také tetování vypadá líp, myslím římskou číslicí...Byl to jen typ, co to znamená , ví jen Angelina , určitě je to dost osobní a osudové a jak znám srdce Angií z jejích činnů nebude to nic špatného, každý člověk má nárok na proměnu a vývoj, proto změnila svůj prapůvodní názor, vyvíjí se .Můžu potvrdit, že se numerologií a okultními vědami zabývám přes dvacet let a rozhodně to neopisuji z knižky :-)

7 Lucie Lucie | 11. července 2010 v 17:52 | Reagovat

Umění tarot se používá jako výklad osudu, numerologie poto jako analýza osobnosti a jejích vlivů.Mimochodem z hlediska numerologie právě číslo 4 velice souvisí s číslem 13, pak také 22 nebo 31. Těmito čísly disponoval i Heath Ledger (bohužel tragicky zesnulý).
Takže jak moc to souvisí s Angií, většina těchto čísel je tzv. čísel geniálních. Tito lidé jsou pro své okolí opravdovou záhadou. ( Když se podíváte neustále se motají v zejetí čísel 1+3 a 2+2.
Tito lidé si vytvářejí svoje vlastní pravidla.
jsou to velcí individualisté, všechno dělají svým vlastním způsobem a velmi rádi šokují. mají silně vyvinutý instinkt a přirozený talent a bláznivé nápady. Nesnášejí slovo, že něco nejde...Jsou tvrdohlaví a přitahují je Reformní hnutí :-) , rádi se přátelí jak s krály, tak s chudáky, uznávají rovnoprávnost a nesnáší bezpráví, důležité je sesterství a bratrství. Jsou to opravdově toleratní a oddaní lidé bez touhy na někoho jen zapůsobit....A to samé očekává i od vás :-) Angí chce jít prostě příkladem, né jak některé celebrity, bohužel nebo bohudík, jak tady poznamenala Gretas, jedná se i o složení čísla 2+2, což je též magická 4, kterou měl právě i Heath , je to velmi silné číslo, když ho jeho vlastník správně využije dostane se mu tzv. dokonalosti ve všem...vyrovnanosti, ale může to být i jeho vlastní zkáza, záleží na tom jak to pochopí a já osobně si myslím, že Angií at už je jakkoli krásná, má ve svém nitru takovou krásnou sílu, že lepší využití mistrovských čísel nenajdete, jde o pochopení podstaty žití a já kní za to chovám nesmírnou úctu :-). A opakuji , že výklad 13 jako SMRTI je zmodernizovný výklad. Prapůvod všeho je v Chaldejštině a Hebrejštině. Každý učenec vám řekne , že 13 je číslo skutečného MISTRA.

8 Lucie Lucie | 11. července 2010 v 17:56 | Reagovat

Ještě jsem zapoměla napsat, že symbol Kostlivce, se používá jak v Tarotu , tak v Numerologi, je to velmi oblíbený motiv :-).

9 Lucie Lucie | 11. července 2010 v 18:11 | Reagovat

Příště mi Gretas , prosím tě nepiš tyto nesmysly, jakože číslo 4 se dá rozdělit taky na 2 a 2 , a že to nemá s numerologií nic společného,protože to je opravdu nesmysl, já vím, že je ted tarot velmi populární( zatímco numerologie upadla v zapomění) a spousta lidí se ho snaží naučit samoučně. Můžeš mi věřit, že já skutečně nejsem žádný amatér a nikdy jsem se tím neživila za peníze, tohle neuznávám, vědmy a lidé, kteří jsou skutečně zainteresování do těchto umění si tímto nevydělávají, je to dar pro druhé, už dlouho se chystám, že Irmikovi vypracuji Angí profil i z hlediska postavení planet, to je při zrození velmi důležité... ale bude to muset ještě chviličku počkat, čeká totiž třetí dítě :-)tak mi prosím prominte jestli jsem trochu podrážděná :-D . Ale to víte, že to člověka trošku rozhodí, když mu někdo po létech zkušeností řekne, že říká nesmysly ;-)

10 Lucie Lucie | 11. července 2010 v 18:44 | Reagovat

A ještě jedna maličkost. Číslo mistrovské 13 je, protože, když už si nakousla knihu Zjevení, bylo 12 učedníků a 13 Mistr- Ježíš- spasení-cesta k naplněnému životu- láska je v každém z nás. A toto právě sedí na Angií ze všeho nejvíc, ze všech sil se snaží spasit svět a to je skutečně hodno Mistra :-), kterým ona bezesporu je :-)

11 Lucie Lucie | 11. července 2010 v 20:39 | Reagovat

[6]:Oprava, samozřejmě se nejedná o čísla analfabetická :-D,ale arabská :-)

12 Irmik Irmik | Web | 13. července 2010 v 15:41 | Reagovat

No Luci, já opravdu koukám. Musím říct že tvé vědomosti jsou skvělé. Hrozně mě tyto věci zajimají, ale skoro vůbec nic o nich nevím. Teď jsem si právě koupila knížku o znameních zvěrokruhu, která je psána dost dopodrobna. Mluví se v ní hodně o postavení planet při narození, že je to důležité a pak taky o numerologii, která s tím také souvisí. O té já ale vůbec nic nevím. A moc ráda bych věděla. Tak se chci zeptat, jestli neznáš nějakou dobrou knihu pro opravdové laiky?? Zajimalo by mě to jak v souvislosti s Angie, tak i se mnou :-) jak to mám já v numerologii :-) To by bylo fajn, kdyby jsi napsala nějaký článek, tento byl opravdu skvělý a myslím si, že co se týká Angeliny, že jsi ji vystihla dobře. Protože já si o ni myslím to samé. Takže to tak nějak asi bude :-)

13 Lucie Lucie | 15. července 2010 v 12:50 | Reagovat

Milá Aničko,
děkuji moc za pochvalu :-). Jestli si chceš koupit něco opravdu kvalitního, tak si kup knížku Hvězdná znamení od Lindy Goodmanové ( bohužel autorka již zemřela, ale byla to a je skutečná hvězda mezi esoteriky). Je tam o prastaré numerologii a o numerologii  s ohledem ne sluneční znamení úplně všechno co potřebuješ vědět ;-)  :-) a mnohem víc. Přeji ti moc hezké prázdniny :-)

14 Irena Irena | E-mail | 11. dubna 2012 v 13:01 | Reagovat

Ahojky všichni.Můj život provází stále číslo 13.Nikdy se mi toto číslo nestalo špatným.Ba naopak.Jeli jsme s manželem v pátek 13 na dovolenou již 2x,byldela jsem v bytě číslo 13...ale třeba se kouknu náhodou na parkovací stání a stojím na čísle 13,jdu do divadla a sedadlo dostanu číslo 13...prostě stále mi 13tka provází životem.Myslím,že to má nějaký hlubší smysl,ale já nevím jaký.Jsem ve znamení štíra... :-)

15 Dana Dana | 17. dubna 2012 v 20:38 | Reagovat

Ahojky,já mám něco podobného jako Irena.Vdávala jsem se v pá 13/termín vybíral manžel a ten na tyhle věci nevěří/,přítel se narodil 13,seznámili
jsme se 13,velké drama doma mě potkalo 13,a ještě další asi 3 události se přihodily v tenhle den.jsem narozená v kozorohu.Přivolávám si tohle číslo nějak sama aniž bych si to uvědomovala?
Díky Dáša :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.