Události-Bosna

21. srpna 2010 v 21:03 | Irmik |  Zprávy
Angelina Jolie: Bosnian War 'Love Story' Film In The Works!


Angelina Jolie navštívila Bosnu a měla zájem na podpoře vzdělávání a další projekty na pomoc mladým Bosňanům a lidem, kteří se navrátili do svých domovů po válce, kdy je museli opustit.

Haris Silajdžić, předseda tří-člen předsednictva Bosny, uvedl po setkání s herečkou v neděli požádala, že se podělila o nápady na projekty, které by mohla podpořit a oba se na závěr shodli, že "absolutní prioritou je vzdělávání".
Cílem by bylo zase Sarajevo v regionálním centrem vzdělanosti, řekl.
Jako velvyslanec UNHCR, Jolie navštívila Bosně v dubnu 2010 a upozornila na nepříjemnou situaci 117 tisíc lidí, kteří se mohli vrátit do svých domovů, i když válka skončila v Bosně před 15 lety.
Jolie byla také kontrolovat umístění natáčení nového filmu v Bosně. (21.8.2010)

ang oddělovač


Velkou událost očekávají zítra Chorvaté, tedy alespoň ti, kteří žijí na Brijunských ostrovech. Na návštěvu této oblasti a do místního divadla Ulysses na ostrově Mali Brijun má totiž zavítat americká herečka Angelina Jolie. Jak napsal deník Slobodna Dalmacija Angelina přiletí do Puly a odtud se přepraví na ostrovy. Večer má v plánu navštívit představení Král Lear. Důvod její cesty? Spekuluje se o tom, že má v plánu natáčet film odehrávající se v bývalé Jugoslávii a ráda by, aby v něm hrál i slavný chorvatský herec Rade Šerbedžija. A kde jinde si s ním popovídat než v jeho rodné zemi. Zároveň tak může zhlédnout i představení, kde hraje Šerbedžija hlavní roli. Protože jde o návštěvu světové celebrity, do divadla se zítra chystají i chorvatská premiérka Jadranka Kosorová či ministr kultury Božo Biškupić. Jen jedna špatná zpráva pro Chorvatky - příjezd Angelinina partnera Brada Pitta se neočekává. (zpráva z 19.8.2010)


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jeanette Jeanette | Web | 22. srpna 2010 v 12:12 | Reagovat

:-)

2 Moni Moni | Web | 22. srpna 2010 v 14:34 | Reagovat

Skvelé novinky, ja prosťe Angie obdviujem v tomto, to ako pomáha deťom a tak ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.