Angelina Jolie mluvila se syrskými utečenci. Jejich situace je zoufalá

5. července 2013 v 22:44 | Irmik |  Zprávy


Angelina Jolie se rozhodla využít svého vlivu a upozornit na problémy syrských uprchlíků. Jako vyslanec agentury The UN's refugee se vypravila do druhého největšího utečeneckého tábora Jordan's Za'atri, kde je na 120 tisíc uprchlíků.
Někteří z utečenců se svěřili Jolie s tím, že museli provdat své dcery, i když byly velmi mladé, aby je uchránili před násilníky. Ti v kempu běžně znásilňuji dívky a není proti nim žádná obrana, cituje herečku CNN.

Další z žen Umm Mohammed popsala okamžik, který jí změnil celý život. Jednalo se o chvíli, kdy ji v Sýrii u dveří zazvonil soused, kterému chybělo chodidlo: "Šla jsem za lékárníkem, řekla mu, ať si představí hypotetickou situaci, že je můj muž nebo syn zraněn. Co bych měla v takovém případě dělat? Naučil mě, jak sterilizovat ránu, tak jsem se dala do práce."

Mnoho lidí muselo ze strachu o život opustit zemi

Kvůli občanské válce muselo Sýrii opustit na 1, 7 milionu lidí. Mnoho z nich se muselo uchýlit do utečeneckých táborů v některém ze sousedních států.
"Proč nikdo nestojí při syrském lidu?" ptala se Mohammed Jolie. "Nikdo nám nepomůže. Tvrdí, jak nás chtějí podporovat, ale nikdy nic neudělají. Jen se sjedou na jakési konferenci a tam si o tom podiskutují, to je celé," zkritizovala mezinárodní organizace, jejichž liknavost vidí za promlémy v Sýrii a v uprchlickém taboře.
I když jsou uprchlíci mimo bezprostřední nebezpečí, strachu se stále nemohou zbavit. "Jsme sice v Jordánsku, přesto se vyděsíme kdykoliv slyšíme zvuk letadla," popsala jiná žena Mouna Ahm. "Moc jsem chtěla zůstat doma, snažila jsem se, ale po tom, co začalo bombardování, to bylo příliš složité," dodala smutně.

Dnes jsem přidala také video přímo z Jordánska, které Angelina navštívila. Najdete ho na tomto odkaze úplně vespod. Dále jsem také přidala fotografie z 18.6.2013 a z 20.6.2013, kdy se mimo jiné konal Světový den uprchlíků.

Zdroj: lidovky.cz

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.