Angelina Jolie vyčetla RB OSN neschopnost ukončit válku v Sýrii

6. května 2015 v 10:48 | Irmik |  Zprávy
New York - Šéfka humanitárních operací OSN Valerie Amosová dnes vyzvala Radu bezpečnosti k zavedení zbrojního embarga a cílených sankcí v Sýrii kvůli porušování humanitárního práva. Vyslankyně Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) herečka Angelina Jolie v souvislosti se situací v této zemi podle agentury Reuters vyčetla členům RB OSN neschopnost ukončit válku a nabádala je, aby navštívili miliony syrských uprchlíků.
foto
Valerie Amosová radu rovněž vyzvala, aby ustavila vyšetřující komisi Spojených národů, která by se speciálně zaměřila na situaci v obklíčených oblastech. Zejména pak na militarizaci škol a nemocnic a na ostřelování těchto objektů.
Podle údajů OSN v syrské občanské válce, která pokračuje už pátým rokem, se nyní nachází v obklíčení kolem 440.000 lidí. Z nich 167.500 svírají vládní síly, 228.000 bojovníci radikální organizace Islámský stát a zbylé jiné ozbrojené skupiny.
Hollywoodská hvězda Jolie členy Rady bezpečnosti vyplísnila za to, že nejsou schopni překonat své spory a ukončit válku v Sýrii. Naléhala na ně, aby byli zodpovědní a jednotní v zájmu čtyř milionů syrských uprchlíků. Herečka sama jedenáctkrát navštívila tábory těchto běženců v Iráku, Jordánsku, Libanonu, Turecku a na Maltě.
"Tito uprchlíci nemohou přijít do této rady, takže prosím, půjdete vy za nimi?" prohlásila Jolie podle agentury Reuters.
Autor: ČTK
www.ctk.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.