Knihy

Angelina Jolie: Osud jménem Brangelina

25. října 2014 v 14:29 | Irmik

Kniha: Angelina Jolie: Osud jménem Brangelina
Autor: Vaňková, Michaela

Slavná americká herečka vzbuzuje zájem veřejnosti nejen svou nevšední krásou a řadou pozoruhodných rolí, které ztělesnila před filmovou kamerou, ale také osudovými peripetiemi, jež provázejí její život. Bouřlivé dospívání, kdy čelila pocitům marnosti a zbytečnosti, vystřídaly první herecké úspěchy, zatímco v soukromí si musela na štěstí dlouho počkat. Z výstřední a nezkrotné dívky však vyrostla silná osobnost, která moc dobře ví, že sláva a peníze nejsou všechno. Řadu let se obětavě věnuje charitativní práci, vychovává šest dětí, z nichž tři adoptovala, a po boku svého partnera a nyní už manžela Brada Pitta dokázala zvládnout i mimořádně dramatickou zdravotní situaci. Ve zbrusu nové knížce novinářky Michaely Vaňkové, která je první ucelenou publikací věnovanou této nevšední ženě, se dozvíte o všem, co ji formovalo, o jejích vášnivých láskách i citových karambolech a samozřejmě také nahlédnete do zákulisí hollywoodské továrny na sny.

Nakladatelství:Burda
Rok vydání:2014
Rozměr:202,0x130,0x10,0 mm
Hmotnost:0,143kg
Jazyk:česky
Vazba:Brožovaná bez přebalu lesklá
ISBN:978-80-87575-22-2
EAN:9788087575222


Sehnat ji můžete v kamenných obchodech nebo ZDE.

Nezlomený (Unbroken)

13. října 2013 v 21:44 | Irmik
Kniha, dle které Angelina Jolie natočila film Unbroken.

Obálka titulu Nezlomený
Příběh z druhé světové války o přežití, nezlomnosti ducha a odpuštění.
Autor:
Laura Hillenbrandová
Formát:
145 × 210 mm
Vazba:pevná s přebalem
Počet stran:436
Vydáno:2. 11. 2011
ISBN:9788072179213
EAN:9788072179213
Překladatel:
Jaroslava Novotná
Původní název:Unbroken

Anotace

Americký letec Louis Zamperini, hrdina knihy Nezlomený, je příkladem nezdolnosti lidského ducha, člověka, který dokáže překonat sám sebe a zajít až za hranici lidských možností. Románová biografie zahrnuje skutečný kus válečné historie, ale rozhodně nečekejte žádná suchopárná fakta - kniha se čte jako dobrodružný román. Hillenbrandová předkládá fakta nanejvýš poutavým způsobem, podařilo se jí tak napsat nádherný příběh, který upoutá čtenáře napříč širokým spektrem.

Na začátku byl kluk rostoucí pro šibenici. Malý Louis Zamperini, syn italských emigrantů, mohl klidně skončit v polepšovně. Naštěstí našel něco, kam mohl napřít svou energii: běhání. Z rváče a zlodějíčka se stal nadějný běžec, který to roku 1936 dotáhl až na olympiádu v Berlíně. Zdálo se, že Louise čeká hvězdná kariéra vrcholového sportovce, ale jeho plány překazila válka.
Louis narukoval k americkému letectvu a absolvoval mnoho letů jako bombometčík v těžkém bombardéru B-24 bez jediného škrábance, až do osudného květnového dne roku 1943. Při záchranné misi se jejich letoun zřítil do Tichého oceánu a zůstaly po něm jen trosky. Z deseti členů osádky se zachránili jen tři a přes čtyřicet dnů bojovali o přežití v malém člunu uprostřed nekonečné vodní plochy. Jen díky obrovské houževnatosti a schopnosti poradit si ve zdánlivě beznadějných situacích Louis dokázal překonat kruté strádání, hlad a žízeň, věčné útoky žraloků i ostřelování z nepřátelského bombardéru. Netušil, že ještě horší chvíle ho teprve čekají. Když konečně spatřili pevninu, padli do zajetí Japonců.

Dva roky pak prožil v japonských zajateckých táborech, trýzněn hladem, otrockou prací i úchylnými japonskými dozorci. Přežil i zajetí, ale z války se vrátil zraněný na těle i na duchu. Muka válečných vzpomínek a nenávisti byla tak strašlivá, že svůj vztek začal utápět v alkoholu. Přece jen se však dokázal vzchopit a najít cestu k odpuštění a naplnění života. Louis Zamperini zůstal nezlomený a jeho životní příběh je tak mimořádným svědectvím o osobní statečnosti a nezlomnosti lidského ducha.

Kniha na sebe hned po vydání strhla ohromnou pozornost, byla výborně hodnocena, prodalo se přes milion výtisků a v rámci žánru biografie získala mnohá ocenění, například prestižní Los Angeles Times Book Prize za rok 2010.

Pokud si chce knihu pořídit, zakoupit ji můžete třeba na TOMTO portálu.

Unauthorized Biography - Andrew Morton

20. dubna 2010 v 16:09 | Irmik
Angelina Jolie Unauthorized Biography - Cover Revealed!
Po tom, co nedávno vyšla kniha známého bulvárního novináře Iana Halperina. Vychází hned další. Tentokrát se pod kolonkou autor zapsal Andrew Morton, taktéž novinář, ale z New York Times. Název knihy je "Unauthorized Biography" - překlad zní asi takto "Neoprávněný životopis". Co si pod názvem má představit ovšem netuším. Kniha má vyjít 3.8.2010.
Andrew Morton také napsal biografii o Davidovi a Victorii Beckham, dále pak Tom Cruise, Monica Lewinsky a Madonna.

Nová kniha o Angelině - Ian Halperin!

3. prosince 2009 v 14:38 | Irmik

Včera 16:10

Bulvární žurnalista Ian Halperin ve středu vydává svou skandální knihu o životě Angeliny Jolie a Brada Pitta. Mimo jiné v ní tvrdí, že Jolie měla incestní poměr se svým bratrem!

Halperinova kniha ´Brangelina: The Untold Story of Brad Pitt and Angelina Jolie´ se zřejmě stane bestsellerem. Bulvární žurnalista se v ní totiž zabývá intimními detaily ze života slavného hollywoodského páru. Ten má podle něj neshody nejen ve svém vztahu a intimním soužití, ale také při výchově dětí.
Na mušku si pak Halperin bere především Angelinu Jolie. Tvrdí totiž, že měla před 10 lety intimní poměr s vlastním bratrem Jamesem Havenem!
"Mluvil jsem se členy skupiny, která se zabývá problematikou incestu v oblasti New Yorku, a ti jsou přesvědčeni, že mezi Angelinou a Jamesem něco bylo," odvolává se na neznámé zdroje Halperin.


To však zdaleka není vše. Angelinu podezírá i z braní drog během natáčení filmu Salt, v němž si zahrála agentku CIA. Jolie podle Halperina nezvládala enormní zátěž a měla si´pomáhat´ metamfetaminem! Pravdou je, že během vzniku tohoto filmu Angelina extrémně zhubla a kvůli poranění hlavy dokonce musela do nemocnice.

Autor: INT, pal
Zdroj: blesk.cz

PS: Stačí mi první dvě slova...."bulvární žurnalista" a je mi vše jasné .... že převážná část (neříkám celá) knihy budou lži. A s poraněním při natáčení Salt, také víme, jak to bylo....ZDE!

Celebrity 2008

23. října 2009 v 19:33 | Irmik
Tuto knihu mi poslala moje skvělá kamarádka Anička! Mockrát děkuji :-*

free image host free image host free image host free image host

Angelina Jolie & Brad Pitt: Společný příběh

25. srpna 2009 v 13:15 | Irmik
Vyšla tato kniha od Katty Joyceová! První kniha, která vyšla česky o Bradovi a Angelině.

kniha

Nejrychlejší babička světa

15. května 2008 v 19:40 | Irmik
Název:Nejrychlejší babička světa - 44 příběhů odvahy a radosti
Autor:Jaroslav Matějka
Vydavatel:Mladá fronta
EAN:9788020412829
Rok vydání:2005
Počet stran:192
Formát zboží:150×210×17 mm
Vazba:pevná s přebalem matná
Jazyk:Čeština
Váha (přibližně):4,45 kilogramů
O Ang je tam tohle ↓

Kniha: Sběratel kostí - úryvky

5. dubna 2008 v 14:21 | Irmik
Podle této knihy byl natočen film stejného názvu, který jste určitě všichni viděli. Jak už to bývá v knize je toho víc než ve filmu.Musím přiznat, že se mi asi kniha líbila víc než film.

Síla srdce - Kniha - Info

20. října 2007 v 19:29 | Irmik

Kniha: Síla srdce

Autor: Marienne Pearlová

Rok vydání: 2007/říjen
Jazyk: česky
Nakladatelství: MLADÁ FRONTA
ISBN: 80-204-1709-5
EAN: 9788020417091

Popis:
Skutečný příběh britského reportéra Daniela Pearla, který byl 23. ledna 2002 unesen teroristy v jižním Pákistánu a o měsíc později popraven. Celý svět byl šokován brutálním činem a nikdo si neuměl představit utrpení v té době šest měsíců těhotné Mariane, která do poslední chvíle věřila, že se Daniel vrátí. Příběh zachycuje celý měsíc, kdy byl Daniel nezvěstný, vyjednávání o jeho propuštění a je protkán vzpomínkami na jejich společný život. O zfilmování knihy, kterou Mariane napsala jako vzpomínku pro svého a Danielova syna Adama (narozeného po smrti otce), se zasadila Angelina Jolie (ztvárnila hlavní roli), aby si svět připomněl, jak může terorismus bolestně zasáhnout do života naprosto nevinných lidí a změnit jej navždy.

Books about Angelina Jolie

23. září 2007 v 11:05 | Irmik
Autor: Jason Romano
Obal:
Zadní strana obalu:
Autor: Edgar McFay
Název knihy: Angelina Jolie : Angel in Disguise (Paperback) / Angelina Jolie : Anděl v masce (brožura)
Obal:
Autor: Rachel Lynette
Název knihy: Angelina Jolie (Library Binding) / Angelina Jolie (knižní vazba)
Obal:
Autor: Kathleen Tracy
Název knihy: Angelina Jolie (Paperback) / Angelina Jolie (brožura)
Obal:
Autor: Rhona Mercer
Název knihy: Angelina Jolie : The Biography (Hardcover) / Angelina Jolie : Životopis (Vázaná kniha)
Obal:

Autor: Harald Keller
Obal:


Kniha:Tomb Raider - úryvky

13. března 2007 v 16:52 | Irmik
Zajisté jste všichni viděli film Tomb Raider-ve,kterém Angelina Jolie ztvárnila slavnou archeoložku (nebo spíše vykradačku hrobek?!)…..no prostě akční hrdinku Laru Croft,která zachraňuje svět. Ale věděli jste,že je i kniha podle tohoto skvělého filmu??Naskenovala jsem vám pár kousků z ní,aby jste si tento film mohli připomenout;c)) Kniha je téměř kopií filmu!
Tohle se mi moc líbí a přesně to pasuje do filmu i knihy:
A tady se můžete dát do čtení:

Notes from My travels-kousky z knihy

7. března 2007 v 20:40 | Irmik
Zápisky z mých cest - Návštěvy s uprchlíky v Africe, Kambodži, Pákistánu a Ekvádoru

Věnování

"Poměr zaměstnanců k lidem UNHCR :
1 zaměstnanec na 3 582 uprchlíků. Tato kniha je jim věnována : jejich tvrdé práci a jejich zájmu a hlubokému respektu k jejich kolegům.
Také tuto knihu věnuji všem mužům, ženám a dětem, kteří jsou nebo kdy byli uprchlíky : ti, kteří přežili nevšední spory, i těm, kteří je nepřežili ... těm, kteří zemřeli při boji za svojí svobodu.
Tito lidé mi ukázali mojí životní cestu a proto jim za to budu nadosmrti vděčná." Angelina Jolie

Kniha "Notes from My travels"

4. března 2007 v 12:29 | Irmik
Info:
V říjnu roku 2003 Angelina vydala knížku (deník) s názvem Notes From My Travels.Tutu knihu psala během roku 2001 po misích pro UNHCR. Výtěžek z knihy šel do UNHCR.

Úvod:
Byla jsem požádána, abych napsala úvod ke svému deníku, abych tím tak vysvětlila, proč jsem ho začala psát, proč se můj život vydal tímto směrem, a proč jsem vůbec toto začala.
Jak jsem se snažila najít odpověď na tyto otázky, ujistila jsem se v jedné věci : Navždy jsem se změnila. Jsem tak vděčná, že jsem se vydala po této cestě v mém životě, tak vděčná, že jsem poznala tyto úžasné lidi a prožila tyto neuvěřitelné zážitky.
Upřímně věřím, že kdybychom si všichni byli vědomí toho, co se kolem nás děje, byli bychom všichni přinuceni do toho zasáhnout.
Takže otázka není, jak nebo proč bych toto dělala se svým životem. Otázka je, proč bych nemohla?
Mnoho nocí probdím nad příběhy a statistiky o národních a mezinárodních tragédiích.

Čtu o UNHCR :
- Dneska existuje více než 20 miliónů uprchlíků
- Jedna šestina světové populace žije z méně než jednoho dolaru denně
- 1.1 miliard lidí trpí nedostatkem pitné vody
- Jedna třetina světa nemá elektřinu
- Více než 100 miliónů dětí nemůže chodit do školy
- Každé šesté dítě v Africe zemře ještě dříve než dosáhne věku pěti let

Četla jsem o různých organizacích, které se zabývají humanitární pomocí. Četla jsem o Sierra Leone, když jsem byla v Anglii. Když jsem se vrátila zpátky do Států, bylo pro mě těžké následovat tyto zprávy, proto jsem zavolala do UNHCR a zeptala se jich, jestli by mi mohli pomoci porozumět situaci v Sierra Leone nebo jakékoliv jiné situaci kdekoliv na světě. O tři týdny později jsem byla osobně v Sierra Leone.
Nevím, jaká tohle bude kniha, nevím, jestli se bude čtenářům líbit. Nejsem spisovatel. Tohle jsou jen mé zápisky. Jsou to jen záblesky světa, kterému začínám rozumět, světa, který ale nikdy nebudu schopná vysvětlit.

 
 

Reklama