Projekty a jiné

Úvod do "The HALO Trust" (vypráví A.Jolie)

15. června 2012 v 20:43 | Irmik
Angelina Jolie vypráví o efektivitě práci organizace "HALO Trust" pomocí aplikace Google Earth. HALO Trust je největší a nejstarší organizace, která se zabývá odstraňováním nášlapných min a to v zemích jako např. Afghánistán, Kambodža, Mosambik, Kosovo, ap. Pracuje zde více jak 8000 místních zaměstnanců. Angelina Jolie tuto organizaci podporuje (možná si vzpomínáte na fotku ze setkání s ředitelem HALO Trust, 21.8.2011), přičemž přivádí v dalších videích diváky do oblastí postižených minami v Kambodži a Angole.


HALO Trust


Angola


Kambodža

Lovetty Conto - Jewelry

9. března 2011 v 14:37 | Irmik


Na obrázcích níže můžete vidět Angelinu Jolie, jde o podporu šperků, které vytvořila sedmnáctiletá Lovett Conto. Podporu získala dívka nejen od Angie, ale také třeba od herečky Halle Berry. Snímky mohou být tak někdy z roku 2010.

Conto Lovett se narodila v Libérii a během války ve své rodné zemi uprchla se svým otcem ze země. Většinu života strávila v uprchlickém táboře v Ghaně v děsivých podmínkách. V roce 2006 se přestěhovala do USA, díky stipendiu který obdržela od organizace "Strongheart Fellowship" mohla studovat.

V roce 2007 vynalezla kolekci šperků Akawelle (také známý jako Love, aka - aka a Welle - láska). Šperky jsou vyrobeny z roztavené munice použité během války v Libérii, kde se doposud nachází spousta střel, i když válka skončila v roce 2003. Polovina výtěžku z prodeje jde organizaci "Strongheart Fellowship".

Krátké video popisující její osud ZDE.


"Nosím jeden a moje děti mají své přívěsky... To byla příležitost poučit je o pozoruhodných lidech jako je Lovett, kteří předávají poselství lásky a tolerance. Ona je inspirací," řekla Jolie v oznámení."Nekopírovat!

Angie a Robert Procop: Šperky

7. prosince 2010 v 19:47 | Irmik
jjj

Angelina Jolie se spojila s Robertem Procopem, bývalým generálním ředitelem Asprey, aby spolu navrhli šperky!

Kousky se skládají asi z 353-karátového růžového zlata a jsou posázeny 12-karátovými smaragdy. Vše bylo založeno na designu Angeliny a Roberta, kteří tyto šperky navrhli pro Brada Pitta!

"Kousky z této kolekce se nebudou prodávat v obchodech, ale budou se prodávat soukromě prostřednictvím sítě Procop. Všechny výnosy z navrhnutých šperků půjdou na charitu a to konkrétně na "Education Partnership for Children of Conflict" (Vzdělávání pro děti konfliktů). Cena každého kusu šperku bude stanovena individuálně.

Angelina na sobě měla jeden kousek z této řady šperků a to černý náhrdelník z růžového zlata, konkrétně na premiéře Salt v Berlíně.

NEKOPÍROVAT!

Zahara Children’s Center - Etiopie

28. srpna 2010 v 17:47 | Irmik
Středisko řídí GHC (, které už má na starosti i MCCC) a nabízí celou řadu podpůrných služeb. Centrum se věnuje pomoci dětem nakaženým virem HIV a také nemocným TBC a ponese název dcery Angeliny a Brada, Zahary, která pochází právě z Etiopine. Peníze do projektu budou čerpány z Jolie-Pitt Foundation, stejně jako je tomu tak v Maddox Chivan Center v Phnom Penh, Kambodža, založené v roce 2006 Jolie-Pitt.

Členové architektonické firmy "Graft" v Berlíně (jsou partnery projektu "Make it Right" přestavování New Orleans) se podíleli na pracech pro centrum v Addis Abebě v Etiopii.

9/2009
Září 2009

Asprey

16. listopadu 2009 v 22:03 | Irmik


Brad Pitt & Angelina Jolie: Jewelry Designers for Asprey

Angelina Brad navrhli šperky s názvem "Protector" pro Asprey.

Jedná se o limitovanou edici. Prsteny, náušnice, náramky, lžíce, hrnky a manžetové knoflíčky, které budou k dostání od listopadu 2009 v obchodech "Asprey" v Londýně, New Yorku, Beverly Hills, Tokiu a Dubaji. Výtěžek z kolekce šperků je určen pro nadaci dětí, kterou Angelina pomohla založit před třemi lety " Vzdělávání Partnerství pro děti konfliktů".

Symbolem na špercích je had, jako ochránce. Cena nejlevnějších šperků z této edice se pohybuje kolem 525 eur. Důvodem proč se na špercích ocitá právě symbol hada je ten, že Angelina dostala hadí prsten jako dárek, když čekala v roce 2006 dceru Shiloh. Angelina pak hadovi připsala roli ochránce a talismanu své rodiny.

Nově do kolekce  v květnu 2010 přibyly černé manžetové knoflíčky vyrobené z 18-ti karátového bílého zlata posázené černými diamanty a také smaragdy v hodnotě 11.000 dolarů. Jejich smyslem je ochrana dvojčátek Vivienne a Knoxe :-)


PS: Někteří lidé se hadů bojí a nemají je moc v oblibě, ale mně nevadí.

Fotky šperků Asprey, které byly navrženy Angelinou a Bradem:

imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.com

imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comAngelina měla dokonce náramek z kolekce na udílení cen Britské akademie filmového televizního umění (BAFTAS) v roce 2009.

imagebam.com

Nedávno také na výstavě v Museum of Contemporary Art měla prstýnek.

imagebam.com

Premiéra Invictus, 3.12.2009, Beverly Hills


Muzikál Mary Poppins, Brodway, 3.1.2010NEKOPÍROVAT. PŘEKLAD AUTORA BLOGU.
Zdroj: fem.com

Prezentace

10. května 2008 v 14:30 | Irmik
Pokud kliknete na TENTO ODKAZ, najede vám prezentace, kdy sama Angelina vypráví o cestě po východním Kongu. Kdo umí alespoň trochu anglicky, měl by to pochopit. Je to podadresa TÉTO STRÁNKY.
Zdroj: active.blog.cz

MCCC

10. května 2008 v 14:04 | Irmik
Maddox Chivan Children's Center (MCCC)

Dveře této organizace se poprvé otevřely ve městě Phnom Penh v únoru 2006! Anne Goldfeld se setkala s herečkou a aktivistkou Angelinou Jolie, která pak navštívila CHC projekty.Společně se rozhodly vybudovat středisko pro děti s HIV pozitivní. Na počest její práce jménem všech dětí, CHC pojmenovala centrum po jejím nejstarším dítěti, které se narodilo v Kambodži. Ředitelkou MCCC organizace ja Marie-Pierre Fernandez , která je také psycholožka s více než 15 letou zkušeností, která pracovala se znevýhodněnými dětmi ve Francii, Latinské Americe a Asii vytvořila centrum s jedinečným programem a péčí pro kambodžské děti nakažené a ovlivněné HIV/AIDS. Centrum se soustředí na děti, jejíž životy byly ovlivněny nemocí AIDS. Oni nemohou chodit do normální školy, kvůli jejich nemoci nebo tomu, že musí pečovat o své rodiče a pracovat pro podporu své rodiny. Tyto děti pak žijí v extrémním nedostatku, kdy jejich příležitosti jsou nesmírně omezené. Odhaduje se že 14,000 dětí jsou nakažené HIV z přenosu matka-dítě. Díky speciální podpoře, která jim pomáhá zvládnout všechny překážky a potíže, kterým musí čelit, můžou tím lepší budoucnost. Obstarává dětem výživné oběda, vzdělání ve škole, rady (terapie, přednášky,...),angličtinu, sportovní činnost,počítače..atd. Počet sirotků, kvůli AIDS v Kambodži je více než 100,000!!
------------------------------------------------------------------
Mccc
mccc
Angelina Jolie a Brad Pitt na návštěvě v MCCC v roce 2006!

V červenci 2007 Jolie-Pitt obnovili podporu pro Maddox Chivan Children's Center s příspěvkem k Cambodian Health Committee (CHC). Navíc centrum nedávno dostalo dar od Chopard Diamonds jménem Jolie. V prvním roce MCCC poskytlo toto centrum službu 363 dětem!
Od roku 2006, přes 80 dětí ve věku 11-16 z MCCC mělo možnost účastnit se týdenních jezdeckých lekcí díky Francouzskému velvyslanectví v jezdeckém centru ustanoveném v Phnom Penhu. Je jim nabízena řada koňských aktivit k novým pokusům otevření třídy s tělesným postižením stejně jako psychologickým postižením a vývojovým zpožděním. 17 dětí mělo možnost účastnit se soutěže Annual Cambodian National Equestrian Competition! Tato soutěž trvala v lednu a únoru 2008 a skládala se z různých skákání a drezůrových věcí. Děti z MCCC se poprvé umístili na 2. a 3. místě. "Tento pozoruhodný úspěch je inspirací pro všechny děti v chudých oblastech", říká ředitelka Marie Pierre Fernandez ."Oni prokázaly, že když dostanou příležitost, mohou i zvítězit!", říká doktorka Ann Kao, M.D. , poradkyně CHC.
------------------------------------------------------------------


Návštěva centra 28.7.2015.
------------------------------------------------------------------
Další informace přímo na stránkách Cambodian Health Committee (CHC) !!
NEKOPÍROVAT! PŘEKLAD AUTORA BLOGU.

MJP & MCCC Organizace - Kambodža

15. července 2007 v 11:57 | Irmik
Obě dvě organizace byly založeny Angelinou po adopci Maddoxe, a obě nesou jméno Maddoxe v názvu. Angie tyto organizace nadále podporuje finančně spolus Bradem.
Maddox Jolie-Pitt Project
Organizace se zabývá pomocí stavěním škol a opravou silnic, poskytuje zdravotní potřeby a podporuje menší organizaci o sto lidech, kteří se starají o místní okolí ohrožené minami. Tato organizace spadá pod WildAid a byla založena roku 2003. Soustředí se na severozápadní region Kambodži, Samlaut. Je to místní veřejný projekt, který podporuje okolní vesnice a přírodu.
Maddox Chivan Children's Centre
Tato organizace má sídlo ve městě Phnom Penh a stará se přes dvěstě dětí s HIV nebo AIDS a spadá pod kambodžskou nemocnici a do organizace GHC. Díky dotaci Angeliny Jolie, CHC (Cambodian Health Committee) mohla otevřít v únoru 2006 nový projekt nazvaný zkratkou MCCC. Projekt se soustředí na děti, jejichž životy jsou ovlivněny nemocí AIDS. Díky tomuto projektu, životní standard lidí se zlepšil. Děti s tímto onemocněním většinou nemohou chodit do škol, jsou straněny civilizace, musejí se starat o své nemocné, většinou také nakažené, rodiče a nebo dokonce i pracovat. Díky tomuto projektu ale dostávají veškerou podporu.

Nová iniciativa proběhla na jaře roku 2009, kdy bylo vystavěno nové ambulantní centrum na oddělení z KFSH, které se bude starat o přibližně 500 dětí s AIDS. Více k MCCC čtěte zde.

mccc
 
 

Reklama