Zprávy

Angelina navštívila barmské uprchlíky v Thajsku

25. června 2014 v 14:34 | Irmik
Na "Světový den uprchlíků" se Angelina Jolie vydala do Thajska, Myanmaru. V severní části Thajska, Mae Hong Son provincii navštívila barmské uprchlíky se kterými mluvila.
01~444.jpg02~409.jpg03~378.jpg04~345.jpg05~320.jpg


Znásilnění se v Africe používá jako zbraň, zabránit mu chce i Angelina Jolie

15. června 2014 v 22:05 | Irmik
http://media.rozhlas.cz/_obrazek/3143172--angelina-jolie-behem-summitu-proti-sexualnimu-nasili--1-640x428p0.jpeg

Desítky tisíc žen a dívek se každoročně stanou v konfliktních oblastech oběťmi sexuálního násilí. Z něj se v průběhu let vyvinula strašlivá válečná zbraň. Boj proti těmto zločinům se v těchto dnech (13.6.14) řeší na globálním summitu v Londýně. Jde o největší schůzku svého druhu v historii, na které se sešli politici, držitelky Nobelovy ceny míru i ženy, které znásilnění v konfliktních zónách samy zažily."Byla jsem jednou z mála dívek, které zažily občanskou válku v Sieře Leone a nestaly se terčem znásilnění. I to, že to potkalo moji kamarádku a já se s ní o tom ani nemůžu bavit, je něco, co bych nepřála žádné jiné dívce," říká Zynab Binta Senesie, která se před možným zabitím nebo znásilněním dlouho skrývala v buši.
Dnes pracuje pro humanitární organizaci Action Aid a snaží se bojovat proti sexuálnímu násilí na ženách. Lobbuje za lepší zákony, které by tyto zločiny účinněji postihovaly.

"Víme, jak je těžké usvědčit pachatele znásilnění i ve stabilních demokraciích. Musíme vynaložit ještě větší úsilí, abychom dosáhli spravedlnosti v zemích, kde je demokracie křehká. To je cílem nového plánu, který by měl přijmout tento summit," uvedla jedna z hlavních postav londýnské schůzky, herečka a zvláštní vyslankyně OSN Angelina Jolie.


Další z mnoha plánů, deklarací a usnesení má ale v afrických zemích zmítaných brutálními konflikty pouze malou váhu.
"Úspěchem je podle mě už to, že se tenhle summit sešel. Znamená to, že mezinárodní společenství považuje sexuální násilí vůči ženám, dívkám i chlapcům za zločin proti lidskosti," těší Sadii Abdi Allin, která vyrostla v divokém prostředí afrického Somalilandu.

Oběti se v Africe za násilníky vdávají
V malé africké zemi je znásilňování každodenní realitou. "Uznat, že tenhle problém existuje, je cestou kupředu. Tahle schůzka by ale měla přinést konkrétní, hmatatelné kroky, jak pohnat pachatele sexuálního násilí před spravedlnost," pokračuje účastnice schůzky.
"V naší společnosti je hluboce zakořeněná kultura beztrestnosti pachatelů znásilnění. Ti se můžou oženit s obětí svého zločinu, takže žena po zbytek života bude doslova spát se svým nepřítelem. Bude se na tvář násilníka dívat každý den, aniž by tomuto osudu mohla uniknout," dodává s tím, že nárůst sexuálního násilí má na svědomí i chudoba.

Herečka Angelina Jolie na medzinárodnej konferencii v Londýne.

Hostitel summitu, britský ministr zahraničí William Hague, se stal terčem kritiky, podle které Velká Británie deportuje ze země ženy, které se už staly oběťmi znásilnění nebo jim sexuální násilí po návratu do vlasti velmi reálně hrozí.
"Chci, aby politici pochopili, že je ženy, které se teď schovávají někde po lesích, nebudou volit, jestliže budou dál znásilňovány. Když zaujmeme coby ženy takový postoj, uvidíme, co se stane a jestli náš hlas bude slyšet," říká Zynab, další z účastnic summitu.


"Vyzývám všechny ženy na téhle planetě, aby politikům vzkázaly, že už nadále nesmějí tolerovat znásilňování. Buď budou proti sexuálnímu násilí bojovat, nebo je už nebudeme volit."
Sadia i Zynab si myslí, že když se teď mezinárodní společenství semkne a začne jednat, nebude už na světě bezpečné skrýše pro ty, kdo hromadná znásilnění provádějí, organizují anebo tolerují. I heslo celé iniciativy londýnského summitu pro sociální sítě zní jasně: #TimeToAct, je čas jednat.

rozhlas.cz

Herečka Angelina Jolie byla povýšena do šlechtického stavu

15. června 2014 v 1:04 | Irmik
Britská královna Alžběta II. povýšila hollywoodskou megastar Angelinu Jolie do šlechtického stavu. Zvláštní vyslankyni OSN takto ocenila za její práci v boji proti sexuálnímu násilí ve válečných zónách.

Angelina Jolie s manželem Bradem Pittem v Londýně.

Královna udělila herečce titul čestná dáma, což je ekvivalent titulu čestný rytíř, jímž jsou oceňováni muži. Protože Jolie není britskou občankou, nebude smět používat titul "dame" před svým jménem.
Mezi další nositele čestného šlechtického titulu ze Spojených států patří kupříkladu režisér Steven Spielberg, bývalí prezidenti Ronald Reagan a George Bush nebo exministr zahraničí Colin Powell. Ani oni se ale nesmějí titulovat "sir".
Kromě Angeliny Jolie královna v pátek vyznamenala stovky dalších lidí, od vojáků a státních úředníků přes akademiky až po podnikatele. Do šlechtického stavu byla povýšena mimo jiné britská spisovatelka Hilary Mantelová či trojnásobný držitel Oscara, herec Daniel Day-Lewis.

Angelina Jolie není škrt: Na záplavy poslala 1 milion!

27. května 2014 v 13:35 | Irmik
Herečka a režisérka Angelina Jolie má osobní vztah k té části Balkánu, která se teď topí v záplavách. V Bosně a Hercegovině natočila partnerka Brada Pitta svou režijní prvotinu v Zemi krve a medu. Proto se chtěla účastnit na pomoci, kterou v rámci USA organizuje Americký červený kříž. Jemu poslala padesát tisíc dolarů - asi milion českých korun.

"Je to tragedie, když region sužovaný takovým konfliktem a devastací je teď decimován přírodní katastrofou takových rozměrů. Mé myšlenky jsou s rodinami, které se musejí dívat na to, jak jim voda bere domovy a živobytí a kteří přicházejí o milované blízké. Zvlášť mě znepokojuje přímé ohrožení života minami a nevybuchlými náložemi v oblastech, které byly zatopeny v Bosně. Škoda zanechaná válkou doslova leží pod povrchem země a mezinárodní společenství musí podniknout kroky k tomu, aby tyto oblasti učinilo bezpečnými. Je inspirací pro nás všechny vidět lidi obou zemí, jak se spojili a podporují své sousedy a spoluobčany. My všichni teď musíme udělat to samé, zakročit a pomoci s obnovou země. Stejně jako s okamžitou pomocí, musíme věnovat úsilí potřebné opravě domů a obnově infrastruktury. Musíme být všichni připraveni zastat se těchto společenství v dlouhodobém měřítku," vzkázala Angelina ve svém oficiálním prohlášení.

Osmatřicetiletá matka šesti dětí loni podstoupila oboustrannou mastektomii kvůli genu BRCA1, který zvyšuje výrazně riziko nádoru prsu a pohlavních orgánů ženy. Na rakovinu prsu a vaječníků zemřela Angelinina matka Marcheline Bertrandová v roce 2007. Herečka nechce svým dětem připravit stejný osud, proto se vzdala prsou a plánuje i vynětí dělohy a vaječníků.

"Moje matka měla rakovinu prsu a vaječníků, takže já to mám v sobě… Já se na to (hysterektomii) také připravuji na určitou chvíli," přiznala Angelina.

odhaleno.cz

Herečka Angelina Jolie navštívila sýrske deti v Libanone

25. února 2014 v 13:44 | Irmik

Angelina Jolie na stretnutí so sýrskymi deťmi v Libanone.

01~185.jpg02~173.jpg01~186.jpg02~174.jpg03~164.jpg04~148.jpg

Bejrút 24. februára (TASR) - Americká herečka a osobitná vyslankyňa OSN Angelina Jolie navštívila neočakávane Libanon, aby upozornila na výzvy, ktorým čelia tisíce sýrskych utečencov v detskom veku a rozsah dopadu trojročného konfliktu na ich osud. Počas trojdňovej návštevy sa Jolie stretla v údolí Biká s 3500 deťmi, ktoré osireli alebo sa počas úteku do Libanonu stratili svojim rodinám, informovala agentúra Associated Press.

Deti tvoria takmer tretinu sýrskych utečencov, ktorí od začiatku povstania voči prezidentovi Bašárovi Asadovi v marci 2011 opustili svoje domovy. OSN odhaduje, že vlasť opustilo 2,5 milióna Sýrčanov a ďalších 4,2 utieklo pred bojmi zo svojich domovov v rámci Sýrie.

"Stretnutie s týmito deťmi bola srdcervúca skúsenosť," uviedla Jolie vo vyhlásení, ktoré zverejnila prostredníctvom OSN. "Prišli o svoje rodiny a ich detstvo im ukradla vojna. Sú také malé a pritom nesú bremeno skutočnosti ako keby boli dospelí."

Rodičia tisícov sýrskych detí ich neposielajú do školy, pretože si nemôžu dovoliť zaplatiť školský poplatok alebo potrebujú, aby deti pracovali a zarábali - napríklad ako čističi topánok či umývači áut.

Herečka počas svojej návštevy vyzvala medzinárodné spoločenstvo, aby zabezpečilo uplatnenie sobotňajšej rezolúcie OSN vyzývajúcej na to, aby sa humanitárna pomoc dostala k sýrskym civilistom.

"Štedrosť a solidárnosť, ktorú preukazujú Libanon a Libanončania svojmu susedovi je príkladom pre svet, za ktorý by sme mali byť všetci vďační. My všetci im musíme pomáhať niesť toto bremeno," citovala Jolieovú agentúra Associted Press.

Zdroj: 24hod.sk


Pokud chcete pomoci, zde jsou údaje k odeslání DMS.


Text: DMS SYRIE
Na číslo: 87 777

Angelina Jolie mluvila se syrskými utečenci. Jejich situace je zoufalá

5. července 2013 v 22:44 | Irmik


Angelina Jolie se rozhodla využít svého vlivu a upozornit na problémy syrských uprchlíků. Jako vyslanec agentury The UN's refugee se vypravila do druhého největšího utečeneckého tábora Jordan's Za'atri, kde je na 120 tisíc uprchlíků.
Někteří z utečenců se svěřili Jolie s tím, že museli provdat své dcery, i když byly velmi mladé, aby je uchránili před násilníky. Ti v kempu běžně znásilňuji dívky a není proti nim žádná obrana, cituje herečku CNN.

Další z žen Umm Mohammed popsala okamžik, který jí změnil celý život. Jednalo se o chvíli, kdy ji v Sýrii u dveří zazvonil soused, kterému chybělo chodidlo: "Šla jsem za lékárníkem, řekla mu, ať si představí hypotetickou situaci, že je můj muž nebo syn zraněn. Co bych měla v takovém případě dělat? Naučil mě, jak sterilizovat ránu, tak jsem se dala do práce."

Mnoho lidí muselo ze strachu o život opustit zemi

Kvůli občanské válce muselo Sýrii opustit na 1, 7 milionu lidí. Mnoho z nich se muselo uchýlit do utečeneckých táborů v některém ze sousedních států.
"Proč nikdo nestojí při syrském lidu?" ptala se Mohammed Jolie. "Nikdo nám nepomůže. Tvrdí, jak nás chtějí podporovat, ale nikdy nic neudělají. Jen se sjedou na jakési konferenci a tam si o tom podiskutují, to je celé," zkritizovala mezinárodní organizace, jejichž liknavost vidí za promlémy v Sýrii a v uprchlickém taboře.
I když jsou uprchlíci mimo bezprostřední nebezpečí, strachu se stále nemohou zbavit. "Jsme sice v Jordánsku, přesto se vyděsíme kdykoliv slyšíme zvuk letadla," popsala jiná žena Mouna Ahm. "Moc jsem chtěla zůstat doma, snažila jsem se, ale po tom, co začalo bombardování, to bylo příliš složité," dodala smutně.

Dnes jsem přidala také video přímo z Jordánska, které Angelina navštívila. Najdete ho na tomto odkaze úplně vespod. Dále jsem také přidala fotografie z 18.6.2013 a z 20.6.2013, kdy se mimo jiné konal Světový den uprchlíků.

Zdroj: lidovky.cz

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Angelina Jolie otevřela dívčí školu v Afghánistánu

9. dubna 2013 v 18:44 | Irmik


Herečka Angelina Jolie (37) se jako vyslankyně dobré vůle při OSN vydala na další nebezpečnou misi. Sedmatřicetiletá hvězda přicestovala do Afghánistánu, aby tam otevřela vzdělávací instituci pro dívky. Ta má pojmout dvě až tři stovky žaček na předměstí Kábulu. Podle Angeliny je to první taková vlaštovka mezi mnoha, které hodlá ve středoasijské zemi otevřít.

Partnerka Brada Pitta osobně projekty financuje. Prodává své návrhy šperků a módních doplňků a výtěžek investuje do výstavby škol. Její kolekce nese název Style of Jolie a sto procent výtěžku z prodeje putuje do fondu její nadace Education Partnership for Children of Conflict.

"Vyjma toho, že si užívám umělecké uspokojení při navrhování těch šperků, jsme všichni inspirováni vědomím, že to slouží jasnému cíli - pomáhat dětem v nouzi," prohlásila Angelina v Kábulu.

Autor: emi, Famous
Foto: Gettyimages
odhaleno.cz

4th annual Women in the World Summit

5. dubna 2013 v 18:00 | Irmik
Angelina navštívila 4. ročník Women in the World Summit, Lincoln Center, New York City - 4.4.2013

Angie zde měla projev, kde hovořila o mladé a velmi statečné dívce jménem Malala Yousafzai (tu již jistě znáte). Velvyslankyně dobřé vůle OSN se nedávno zavázala darovat $ 200,000 na vzdělání dívek v Pákistánu.Angelina Jolie: My všichni jsme Malala

19. října 2012 v 0:04 | Irmik
"Pověděla jsem to svým dětem a vy byste měli taky: Vzdělávání dívek je v ohrožení a to v Pákistánu, Afghánistánu a na celém světě. Je čas, abychom všichni vstali." Angelina Jolie.

Angelina Jolie napsala krátkou esej na toto téma ve jménu odvážné dívky Malala Yousafzai!! Čtěte dál.


Ve středu ráno, když jsme připravovali děti do školy a poslechli jsme si obvyklé stížnosti, že nechtěl jít. Uviděla jsem titulek na obálce The New York Times: Taliban Gun Down a Girl Who Spoke Up for Rights.Taliban tvrdí, že 14-ti letá Malala Yousafzai "ignorovala jejich varování a odchodem jim nedala možnost." Oni přišli k jejímu školnímu autobusu, žádali její jméno, a střelili ji do hlavy, protože podporovala vzdělávání dívek.

Malala příběh zůstal s mými dětmi celý den, a noc pak bla plná otázek. Dozvěděli jsme se o Malala společně nějaké informace, sledovali její rozhovory a četli její deníky. Malala měla pouhých 11 let, když začala blogovat pro BBC. Psala za svého života za vlády Talibanu, nejprve byla nucena chodit do školy v bezbarvém civilu bez uniformy, ale nakonec musel přestat chodit do školy úplně.

Náš 8-mi letý (Pax) navrhl, aby svět postavil sochu pro Malala, a příhodně vytvořil čtecí koutek nedaleko od místa. Naše Zahara měla praktickou otázku, "zda Malala měla nějaké domácí mazlíčky, a pokud ano, kdo se o ně postará?" Zee se také ptala na její rodiče a jestli plakali? Stejně jako Malala, její rodiče jsou ikony statečnosti a síly. Malala otec, také dlouhý čas šampion -pro vzdělání dívek-, je ředitel školy, učitel a básník.

Druhý den ráno, novinky ukázaly fotografie dětí v celém Pákistánu, jak drží fotografie Malala v bdění a demonstraci, a modlí se ve školách. Můj syn dostal strach, že dívky budou zastřeleny, pokud se postaví na stranu Malala. Řekla jsem mu, že si toho nebezpečí jsou vědomi, ale veřejná podpora ukazuje, jak moc pro ně Malala znamená. Malala odvaha připomněla všem Pákistáncům, jak důležité je vzdělání. Její statečnost inspirovala je samotné.

Tato rána hnaná Malala zasáhla srdce národa, ale Taliban odmítl ustoupit. Tento násilný a nenávistný čin zdá se, že dosáhl opaku svého úmyslu. Pákistánci se shromáždili, aby přijali Malala tyto zásady a odmítnout tyranii strachu. Mluvčí pákistánského Talibanu řekla, "ať je to ponaučení." Ano. Vzdělání je základním lidským právem, právo, které pákistánským dcerám nebude odmítnuto.

Dívky z celého Pákistánu se postavili a řekli: "Já jsem Malala," a tak v tom nezůstaly samotné. Matky a učitelé po celém světě vyprávějí svým dětem o Malala, a povzbuzují je, aby se staly součástí vzdělání dívek. Tato hrozná událost znamená začátek nezbytného revoluce ve vzdělávání dívek.

Malala je důkazem, že jeden hlas jednoho statečného člověka inspiruje bezpočet mužů, žen a dětí. Ve třídách a na kuchyňských stolech po celém světě, matky, otcové, synové a dcery, se modlí za rychlou obnovu Malala a zavázaly se zapálit za ni pochodeň. Nobelův výbor se schází k určení vítěze Nobelovy ceny za mír, já si představuji statečnou Malala, která připadá v úvahu na toto ocenění.

Zdroj: thedailybeast.com
Překlad: Vlastní

PS: V souvislosti s touto událostí Angelina Jolie přispěla do fondu "Woman of Impact Emergency Appeal for Girls' Education" vzdělávání pro děti konfliktů a to částkou $ 50,000.

Angelina Jolie dostala ocenění za humanitární činnost

20. září 2012 v 10:35 | Irmik
Herečka Angelina Jolie (37) zamířila do Iráku jako vyslankyně dobré vůle při OSN a v sobotu 15. září tam byla poctěna oceněním za své humanitární úsilí. V Bagdádu převzala symbolický dar v červené krabici z rukou iráckého ministra zahraničí Hošjara Zebárího.

Angelina se Zebárím vyjednávala o situaci v Sýrii a žádala ho, aby uprchlíky z této země zaopatřil dostatkem potravin a hygienických potřeb. Angelina se při cestě po Blízkém a Středním východě setkala se syrskými uprchlíky také v Jordánsku a Libanonu. (fotky později)

"Jsem vděčná Jordánsku a dalším příhraničním zemím za záchranu životů těch, kteří umírají v Sýrii. Je to výjimečná věc. Vyzýváme mezinárodní společenství, aby podporovalo tyto lidi zde, dokud se nebudou moci vrátit domů," prohlásila partnerka Brada Pitta před novináři v jednom uprchlickém táboře v Jordánsku.
Hollywoodská herečka byla několikrát kamerami a fotoaparáty zachycena se slzami v očích poté, co se syrskými běženci vyjednávala v uprchlických táborech.
www.odhaleno.cz

Angelina Jolie je světice. Dala dva miliony ze svého! Víme, komu

23. června 2012 v 10:30 | Irmik
Angelina Jolie (37) pracuje pro uprchlíky z celého světa jako vyslankyně dobré vůle při OSN, syrským běžencům se teď ale rozhodla pomoci soukromě finanční podporou. Věnovala jim sto tisíc dolarů neboli dva miliony korun. Peníze použije Agentura pro uprchlíky při OSN.

Angelina peníze věnovala 20. června, kdy si planeta připomíná Světový den uprchlíků.

"Minulý rok muselo utéct 4,3 milionu lidí. Stále máme 2,7 milionu běženců z Afghánistánu, dvanáct milionů lidí nenáleží k žádnému státu. A pátý rok po sobě počet násilně vysídlených lidí na celém světě přesáhl 42 milionů. Mezinárodní společnost by se měla znova věnovat prevenci konfliktu, řešit je okamžitě, když k nim dojde, a také mnohem rychleji… Každý jednotlivý uprchlík je důležitý. Každý má svůj vlastní příběh. Každý trpěl víc, než co bych já kdy snesla. A přesto další den vstanou a žijí dál," dodala Angelina.

Autor: emi, Famous
Foto: Gettyimages
odhaleno.cz

Helps Launch Fight Against Rape

30. května 2012 v 9:45 | Irmik
Angelina Jolie Helps Launch Fight Against Rape
Angelina Jolie a britský tajemník William Hague si potřásli rukou, 29.5. v kanceláři Britského společenství národů.
36-letá herečka pomohla zahájit iniciativu, jejímž cílem je prevence sexuálního násilí v zahraničí tím, že vsadila "na dovednosti lékařů, právníků, policistů, psychologů, soudních znalců a odborníků na péči a ochranu obětí a svědků."

Zahajovací akce představovala promítání režijním debutu Angeliny, In the Land of Blood and Honey, která se soustředí na bosenskou válku.

"V nejvíce děsivé míře je sexuální násilí zjištěno v kontextu války a konfliktů. To si většina z nás neumím představit," řekl William v prohlášení. "Je to zásadní otázka pro prevenci konfliktů a budování míru po celém světě."
Just Jared

Ekvádor UNHCR

23. dubna 2012 v 19:57 | Irmik
Angelina Jolie: Ecuador Trip for UNHCR

Angelina Jolie: Ekvádor cesty pro UNHCR

Angelina Jolie a její cesta od jmenování zvláštním vyslancem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky António Guterre v neděli (22. dubna) v Berrancabermeja, Ekvádor.

36-letá herečka se setkal s kolumbijskými uprchlíky v obci na hranici San Miguel.

Setkala se také s mužem jménem Plinio, který pěstuje fazole v rámci zemědělského projektu UNHCR na podporu soběstačnosti a zlepšení výživy ve společnosti.


Justjared.com

Angelina Jolie bude vyslankyní OSN pro uprchlíky

18. dubna 2012 v 15:18 | Irmik

Americká herečka Angelina Jolie, která je od roku 2001 vyslankyní dobré vůle OSN, bude ve světové organizaci zastávat další funkci. 17.duben 2012 - 13:39

Stane se zvláštní vyslankyní Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHRC), píše v úterý agentura AFP.
Angelina Jolie bude vyslankyní OSN pro uprchlíky
Hollywoodská diva podle OSN za poslední desetiletí odvedla velký kus práce. Celkem čtyřicetkrát se vypravila do terénu, což přesahuje obvyklou roli vyslance dobré vůle. Proto si zaslouží "novou a významnější" funkci, řekl mluvčí UNHCR Adrian Edwards.

Vysoký komisař OSN pro uprchlíky António Guterres ocenil také hereččinu finanční výpomoc - za deset let svého působení darovala UNHCR v přepočtu 94 milionů korun.

"Počítáme s tím, že se zaměří na významné krize, které vedou k masové migraci lidí, že bude reprezentovat UNHCR na diplomatické úrovni a jednat s důležitými aktéry o globální uprchlické problematice," řekl Edwards.

Herečka patrně dostane na starost afghánské uprchlíky v Pákistánu a Íránu. Dohoda ale ještě není konečná. "Projednáváme několik zemí na celém světě. V následujících týdnech se to budeme snažit důkladně probrat," řekla Jolie na setkání výkonného výboru UNHCR v Ženevě.

Angelina Jolie se v humanitární pomoci začala angažovat v roce 2000, kdy v Kambodži natáčela film Lara Croft - Tomb Raider. V Kambodži založila projekt Maddox Jolie. Iniciativa nese jméno jejího adoptivního syna a zaměřuje se na ochranu tamní flóry a fauny.

Nejvýrazněji se ale herečka zabývá problémy uprchlíků a dětskými právy. V roce 2005 založila centrum pro dětské uprchlíky a přistěhovalce. Spolupředsedá vzdělávacímu programu pro děti postižené válečnými konflikty.

"Moje osobní zkušenosti s UNHCR byly dojemné, někdy srdcervoucí, ale vždy přínosné a nezapomenutelné," prohlásila držitelka Oscara a matka šesti dětí.

(abb, mfx; foto: arch.)
www.prvnizpravy.cz

Angelina Jolie se setkala se skupinou v Libyi

12. října 2011 v 12:58 | Irmik
Angelina Jolie Meets With Aid Groups in Libya

Angelina Jolie se setkává se zraněným muže během své návštěvy Libye za účelem pomoci humanitárním organizacím v úterý (11. října) v Misrata, Libye.

Angelina dříve navštívil libyjského uprchlíků na Maltě a na italském ostrově Lampedusa v červnu.

UNHCR zdroje uvádějí, že Angelina by se měla stát "zvláštním zástupcem pro afghánské situace uprchlíků " a pomoci vyřešit osud více než 2,7 milionu afghánských uprchlíků v Pákistánu a Íránu.

Návštěva Libye

12. října 2011 v 12:54 | Irmik
Angelina Jolie Visiting Libya


"Přijela jsem do Libye z mnoha důvodů ... vidět zemi v přechodu na každé úrovni a sledovat úsilí o plnou realizaci příslibu Arab Spring," 36-letá herečka řekl agentuře Reuters.

"Země se potýká s řadou problémů, včetně vnitřně vysídlených osob, uprchlíků, právních věcí, bezpečnosti, hygieny, školství, zdravotnictví a potřebuje dalších humanitárních potřeby. Všechny tyto věci musí být dodány a řádně koordinovány v prostředí smíření a spravedlnosti, "dodala.

"Já se budu setkávat s úředníky ze všech stran, ale především poslouchat místní lidi na ulici. Jsem zde, abych vyjádřila solidaritu s nimi. Je to práce rekonstrukce a obnovy, která bude určovat budoucnost Libye , "Angie uzavřena.

Na snímcích ZDE je Angelina z minulého úterý na výročním zasedání Výkonného výboru UNHCR v Ženevě ve Švýcarsku.

Donate Toward Somali Aid

10. října 2011 v 15:17 | Irmik
Angelina Jolie & Brad Pitt Donate Toward Somali Aid
Angelina Jolie a Brad Pitt darovali 340.000 dolarů na pomoc somálským skupinám.

Dar pro "Humanitarian Initiative Just Relief Aid" umožní rozšířit zdravotní služby asi pro ženy a děti v táboře v hlavním městě Mogadišu.

OSN uvádí, že 750.000 lidí je ohroženo hladem v příštích několika letech - Somálsko je v současné době uprostřed nejhoršího hladomoru za posledních 60 let, Yahoo zprávy.

Chcete-li zjistit o organizaci Jolie-Pitts a její podpoře, navštivte Hijra.or.ke.
Just Jared

Soud v Haag

26. srpna 2011 v 19:37 | Irmik
Angelina Jolie se účastnila soudu o konžských válečných magnátech obviněných ze zneužití dětských vojáků, obviněný Thomas Lubanga (Demokratická republika Kongo). Mezinárodní soud v Haag, Nizozemí, 25.8.2011.


imagebam.com imagebam.com

HALO Trust's Global Headquarters

26. srpna 2011 v 19:37 | Irmik
Angelina Jolie navštívila HALO Trust's Global Headquarters, kde se setkala se spoluzakladatelem a ředitelem této organizace, Guy Willoughby, Skotsko v neděli (21. srpna). Byla to první návštěva této centrály a Angelina a Guy hovořili o aktuálních problémech na briefingu. Angelina a Brad Pitt je dloholetým partnerem a příznivcem Halo Trust, která financuje humanitární týmy k odminování v Kambodži, Sri Lance, Kosovu a Afghánistánu. Chcete-li vědět o organizaci víc, navštivte stránky HaloTrust.org

imagebam.com

Angelina Jolie Meets with Croatia's President

20. srpna 2011 v 12:51 | Irmik
Angelina Jolie se účastnila důležitého jednání na ostově Brijuni v Chorvatsku v pátek večer (19. srpna).

Na sobě měla elegantní černé šaty. Herečka se spojila s prezidentem Chorvatska "Ivo Josipovic" a hercem "Rade Serbedzija". Během své návštěvy se Jolie zúčastnila i divadelní hry při rozhovoru s prezidentem Josipovic o problémech, nášlapných min, které jsou stále nacházeny v zemi z období 1991-1995 války.
 
 

Reklama