Zprávy

Angelina Jolie navštívila utečenecké a záchytné tábory

21. června 2011 v 11:50 | Irmik
Americká herečka Angelina Jolie navštívila v nedeľu dva ostrovy v južnej časti Stredozemného mora, aby poukázala na utečeneckú krízu....
Angelina Jolie navstivila utecenecke a zachytne tabory

Americká herečka Angelina Jolie navštívila v nedeľu dva ostrovy v južnej časti Stredozemného mora, aby poukázala na utečeneckú krízu v tomto regióne. Sem totiž denne prichádza množstvo žiadateľov o azyl, ktorí utiekli pred hladovaním a politickými nepokojmi v Afrike.
Dva dni po tom, ako sa stretla so sýrskymi utečencami v južnom Turecku, herečka prišla na neočakávanú návštevu do zberného tábora na Malte, kde v súčasnosti býva so svojou rodinou. Z Malty odletela na taliansky ostrov Lampedusa, kde sa zúčastnila na obrade venovanom pamiatke tých, ktorí zahynuli počas cesty za bezpečím a lepším životom.

Tridsaťšesťročná Jolie, ktorá je veľvyslankyňou dobrej vôle Úradu vysokého komisára Organizácie Spojených národov pre utečencov (UNHCR), sa stretla so ženami a pármi v nedávno otvorených táboroch neďaleko letiska na Malte.
"Všetci len hovoria: ja chcem iba slobodu," citoval herečku miestny denník Malta Today. Malta zachránila mnoho životov, ale najznepokojujúcejšími sú tamojšie podmienky každodenného života. Dnešný deň sme strávili rokovaním s vládou a ďalší čas strávime diskutovaním o tom, ako by sme spoločne mohli tieto podmienky spraviť humánnejšími, a to osobitne v prípade detí," povedala o svojich plánoch. Herečka po tom, ako si prezrela podmienky, v ktorých utečenci žijú, povedala: "Máme záujem na čo najrýchlejšom zaistení vybavovania žiadostí o azyl, aby nikto na rozhodnutie o jeho statuse nečakal v podmienkach pripomínajúcich väzenie."

Z Líbye podľa štatistík UNHCR od vypuknutia tamojších nepokojov utieklo takmer milión ľudí. Viac ako 16-tisíc ľudí z nich sa odtiaľ pokúsilo dostať na preplnených člnoch a podomácky vyrobených lodiach. Dnešný deň je Svetovým dňom utečencov. Mnohé svetové monumenty vrátane newyorského mrakodrapu Empire State Building a rímskeho Kolosea budú preto osvietené modrou farbou Organizácie Spojených národov.

Angelina Jolie: Syrian Refugee Camp Visit

18. června 2011 v 16:57 | Irmik
Angelina Jolie: Syrian Refugee Camp Visit
Angelina Jolie mává médiím po přistání na letišti Hatay v pátek (17. června) v Turecku.
Herečka a velvyslanec dobré vůle UNHCR cestovala do syrského uprchlického tábora na jihu tureckého města Altinozu.
Angelina byla pozdravena s transparenty s nápisem "Goodness Angel of the World, Welcome" do tábora, kde se setkala s uprchlíky, kteří utekli před krvavými protesty v Sýrii.
Začátkem tohoto roku, Angelina navštívil Afghánistán a také cestoval do Tuniska na setkání s uprchlíky z Libye.

Angelina Jolie navštívila tunisko-libyjskou hranici, aby vybídla k pomoci libyjským uprchlíkům

18. června 2011 v 16:12 | Irmik
Tunis, 5. dubna 2011 (UNHCR)

Vyslankyně dobré vůle UNHCR Angelina Jolie v úterý přicestovala na tunisko-libyjskou hranici, aby vybídla k větší mezinárodní pomoci lidem, kteří prchají před boji v Libyi.
Od poloviny února uniklo násilí v Libyi již téměř 440 000 lidí. Útočiště nacházejí nejčastěji v sousedních zemích, například v Tunisu, Egyptě, Nigeru, Alžírsku, Čadu a Súdánu. Tunis, který přijal asi 217 000 uprchlíků, zmobilizoval výjimečnou humanitární operaci.

World Refugee Day 2011

14. června 2011 v 11:46 | Irmik
20.6.2011 je World Refugee Day a Angelina spolu s UNHCR natočila další video k tomuto dni. Podpořit ji můžete TADY. Pokud chcete vidět starší videa, klikněte ZDE.

Jolie a Pitt darovali 500.000 dolarů na obnovu Joplinu

14. června 2011 v 9:52 | Irmik
Joplin (USA) - Americký filmový pár Angelina Jolie a Brad Pitt darovali ze svého nadačního fondu 500.000 dolarů na obnovu tornádem zpustošeného města Joplin v jihovýchodním Missouri. Informuje o tom agentura AP.

Pitt na jihovýchodě státu Missouri vyrůstal a v tiskovém prohlášení uvedl, že tam strávil většinu svého dětství a "ví, že tamní lidé jsou mimořádně houževnatí a nezdolní".
Tornádo, které město Joplin zasáhlo 22. května, zničilo přes 8000 domů a na 400 obchodních objektů. Podle dosavadních údajů si řádění živlu vyžádalo 151 obětí na životech.


Autor: ČTK
www.ctk.cz

Angelina v Tunisku

7. dubna 2011 v 9:00 | Irmik
Angelina pokračuje v misi po Tunisku. Včera 6.4.2011 Angelina navštívila ministra zahraničních věcí Mouldiho Kefiho a generálního tajemníka pana Tahara Chenitiho. Děkovala jim za pomoc, kterou poskytuje tato země uprchlíkům z Libye. Fotky ZDE.

"Jsem tu, abych poděkovala Tunisku, lidem a vládě, která otevřela své hranice pro uprchlíky z Libye," řekla oficiální tiskové agentuře TAP.

Vyjádřila svou plnou solidaritu s Tuniskem pro jeho vznešené gesto, a vyjádřila přání, aby mezinárodní společenství nadále podporovalo Tunisko, aby pokračovala ve svém humanitárním úsilím.

"Jsem velmi šťastná z návštěvy této krásné země a doufám, že se brzy vrátím se svou rodinou," řekla před odjezdem z Tuniska.

Angie v Afghánistánu

2. března 2011 v 20:23 | Irmik
Angelina navštívila Afghánistán 2.3.2011

Angelina Jolie & SOS Children's Villages

13. ledna 2011 v 19:36 | Irmik
Angelina Jolie & SOS Children's Villages Announce Legal Fellow

Angelina Jolie a SOS dětské vesničky jmenovali Nathalie Nozile jako prvního právník se zaměřením na ochranu nejzranitelnějších dětí na Haiti a Nathalie bude sloužit také jako odborný asistent na haitské vládě.

"Jsem nadšená, že Nathalie Nozile bude naše první právní kolegyně na Haiti - je-li potřeba zvýšit ochranu dětí je to důležité," řekla Angelina. "Nathalie má upřímné odhodlání ke zlepšení podmínek ve své vlasti, a přináší svou prací jedinečnou perspektivu v SOS Village. Tam se dozvěděla z první ruky, že je důležité, aby děti měly stabilní péči. Nyní, jako slibný právník bude čerpat z osobní zkušenosti tím, že se vrátí k pomocí posílit haitsky soudní systém. "

 "Představuje to nejlepší z Haiti. Ona je mimořádný příklad. Jsem hrdá na to, že jsem ji mohla poznat a nesmírně vděčná, že s ní můžu pracovat. "

Just Jared
Nekopírovat!

Jesús Vázquez a Angelina se setkali ve Španělsku

18. prosince 2010 v 9:17 | Irmik
imagebam.com imagebam.com

Velvyslanci dobré vůle Angelina Jolie a Jesús Vázquez se setkali v kanceláři UNHCR v Madridu, kde si vyměnili své názory. 17.12.2010

Angelina i Jesús vzdali čest lidem, kteří pracují pro UNHCR a lidem, kteří pomáhají k 60. výročí.

"V týdnu výročí UNHCR, bych chtěl upozornit na sílu a odvahu uprchlíků ve světě a [jinak] násilně vysídlených lidí, kteří jsou pro nás všechny příkladem velkorysosti a důstojnosti," řekla Jolie během své návštěvy ve čtvrtek v kanceláře UNHCR v Madridu. "Mé myšlenky vedou ke specializovaným UNHCR zaměstnancům, kteří po mnoho let riskují své životy, aby chránili životy uprchlíků."

Oscarová herečka Jolie byla v Madridu na podporu jejího posledního filmu, "The Tourist", a využila možnost setkat se zaměstnanci UNHCR a diskutovat o španělském azylového systému, smíšených migračních tocích do země, přesídlení a dalších důležitých otázkách. Také se dozvěděla něco o plánech na jubilejní rok.

Jolie se setkala s Vázquez, populárním televizním moderátorem ve Španělsku, a sdílela s ním některé své zkušenosti jako ochotný velvyslanec v posledních deseti letech. Vzhledem k tomu, že se Vázquez stal vyslancem dobré vůle v roce 2006, Vázquez aktivně podporuje informovanost a fondu-zvyšování aktivity ve Španělsku jménem uprchlíků, včetně charitativní aukcí umění ve středu v Madridu.

UNHCR slavilo 60. výročí a to v úterý, 14.12.2010. V souvislosti s datem 14. prosince 1950, kdy UNHCR pomáhalo vysídleným Evropanům během druhé světové války. Dnes funguje na celém světě a pomáhá milionům lidí.

Angelina Jolie a Brad Pitt přispěli 150.000 dolarů na SOS dětské vesničky

21. listopadu 2010 v 16:41 | Irmik
WASHINGTON, 20 listopadu 2010

Jolie-Pitt Foundation oznámilo dar 150.000 dolarů pro SOS dětské vesničky v USA. Daru bude využit na potřeby více než 100.000 dětí, které stále čekají na adoptivní rodiny ve Spojených státech. SOS dětské vesničky hrají důležitou roli ve stabilizaci pěstounské péče o děti, a představují zásadní krok na cestě do nových rodin nebo pro přijetí mnoha dětí.
Dr. Heather Paul, generální ředitelka SOS dětských vesniček v USA vyjádřila svou vděčnost za dlouhotrvající podporu od Angelina Jolie a Brad Pitt: "Jsem opravdu vděčná, že Angelina a Brad chápou sílu rodiny - druh stabilní rodiny, které SOS udržují jako základní součást zdravého vývoje dítěte. Angelina a Brad vědí, že děti potřebují zapadnout do rodiny. "

Překlad: Irmik
NEKOPÍROVAT!

Dům pro uprchlíky v Bosně

26. října 2010 v 19:53 | Irmik
1
Tato žena sedí v malé místnosti u fotografie s Angelinou Jolie, nachází se uvnitř kolektivního uprchlického centra v bosenském městě "Rogatica" asi 73 km východně od Sarajeva. 25.10.2010

"Babic sestry", kde je mimo jiné 15 uprchlíků, navštívila Angelina Jolie v dubnu 2010. Uprchlíci v Rogatica patří k populaci asi 117.000 lidí, kteří se nemohli vráti do svých domovů ani po 15 letech od konce války. Uprchlíci v tomto centru jsou přesvědčeni, že se konečně věci daly do pohybu. A taky že ano ... dohoda z minulého týdne to potvrzuje, americká vláda daruje $500.000. "Tento dar bude využit na výstavbu bytových prostor pro část uprchlíků, kteří by se mohli nastěhovat do září," sdělil to Radomir Jovicic, starosta města Rogatica.

Jovicic říká, že žádá dar pro uprchlíky už roky, ale až při návštěvě Jolie-Pitt nastal zlomový bod situace.

Nekopírovat!
Z více zdrojů

Nová pitná voda pro Northwestern v Kambodži

9. října 2010 v 15:05 | Irmik
Young Preah Dak Cambodian boy drinking clean purified #water from the school's new clean water tower. #charity @planglobal #cambodian #world

Děti ze školy Northwestern v Kambodži oslavují novou čistou vodu, kterou jim pomohla zajistit spolupráce s organizací Maddox Jolie Pitt foundation. Nadace Planet Water Foundation tak byla schopná díky MJP vybudovat novou věž s pitnou vodou. Děti tak měli možnost mýt si ruce a pít čistou vodu po prvé ve svém mladém životě.
Pákistán

7. září 2010 v 22:00 | Irmik
Angelina navštívila Kandaro II Kemp, Khyber Pakhtunkhwa, Pákistán, 7.9.2010

UNHCR vyslanec dobré vůle Angelina Jolie byla v Pákistánu dnes, aby zdůraznila utrpení milionů obětí povodní a potřeby pro pokračování podpory pro vysídlené obyvatelstvo.
Jolie do Pákistánu odcestovala jako vyslanec vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. V úterý navštívila Mohib Banda vesnici v severozápadním regionu Khyber Pákistánu Pakhtunkhwa a oblasti v blízkosti Péšavár, včetně Azakhel afghánských uprchlíků a tábor Džalozaj pro přesídlené osoby (IDP).

"Je jasné, že tato krize zdaleka není u konce," řekla. "Lidé ztratili vše: jejich domovy, jejich majetek, úrodu a dobytek, což byl způsob jejich obživy."
Jolie navštívila Pákistán již po 4., protože se stála vyslancem dobré vůle UNHCR v roce 2001. Její poslední návštěva byla v listopadu 2005 po ničivém zemětřesení v severním Pákistánu.
V úterý se setkala s lidmi, kteří byli přímo postiženi povodní, včetně Mohib Banda, kde asi 70 procent domů bylo zničeno nebo vážně poškozena vířící vodou.
"Nikdy si nebudeme moci dovolit to, co jsme kdysi měli, už nikdy," řekl Jolie postarší muž, Rehman Gul, když ukázal na starý plastový ventilátor uprostřed trosek svého bývalého domova. "Vzhledem k této události jsou mouchy a komáři všude ..."
Na otázku Jolie mluvit o její situaci, Gul žena Zainul řekl: "Jak mohu zátěž vám všechny věci, které potřebujeme. Cítím se trapně." Jolie procházeli vesnicí, setkání s rodinami a svědky z první ruky ztráty a zmatek.
"Byl tam malý potok kousek od rozbitých domů, který byl plný výkalů, much, starých bot a starého oblečení," řekla Jolieová.
Záplavy, které se objevily v červenci tohoto roku ovlivnily miliony lidí. "Nesmíme zapomenout, že ani záplava není jediné trauma, které sužuje tuto zemi," řekla.
"Probíhá zde stále rekonstrukce infrastruktury od zemětřesení z roce 2005. Je zde i nadále velké množství vysídlených osob v důsledku konfliktu na severu a je zde 1,7 milionu afghánských uprchlíků, kteří potřebují ještě péči a útočiště, protože konflikt v jejich zemi neskončil. A nyní samozřejmě nedávné záplavy a jejich následky již postihují miliony lidí a je zde hrozba nákazy, " pokračovala Jolie.
"Jeden z problémů nepopírá druhý, neměli bychom se soustředit na jeden titulek." řekl velvyslanec dobré vůle s důrazem na potřebu vytrvalého úsilí na podporu lidí v nouzi.

"Během posledních třech desetiletí se Pákistán stal místem, kde je i nadále vysoký počet uprchlíků." uzavřela Jolie.
UNHCR vyslalo na pomoc už téměř 750.000 lidí, ale rozvodňování pokračovalo v mnoha oblastech na jihu Pákistánu, kde je stále potřeba pomoci.

© UNHCR / J.TannerUNHCR
Překlad: Irmik (ve spěchu, omlouvám se :D)


Filmová hvězda pomáhá dívkám a chlapcům v Missouri

6. září 2010 v 20:14 | Irmik
Herečka Angelina Jolie podpořila chlapce a dívky v Missouri. Filmová hvězda darovala podepsanou kabelku od světového návrháře která bude vydražena v každoroční charitativní akci nazvené "Kabelky naděje". Taška je cenově mezi 4000 až 5000 dolary. Aukce se bude konat ve čtvrtek v Highland Springs Country Club ve Springfieldu. Vstupenka se prodáva připližně za 35 dolarů (včerně oběda).Kdo by měl jen tak náááhodou cestu :D lze objednat i vstpenku a to zde. :D

Angelina Jolie Interview : Janes' Journey + trailer

25. srpna 2010 v 18:34 | Irmik

Více než 20 let, Dr. Jane Goodall (75) se rozhodla vzdát se své kariéry stejně jako svého soukromého života, aby věnovala veškerou svoji energii na záchranu naší ohrožené planety.
Její poslání šíří naději pro budoucí generace. Ona převzala odpovědnost Messenger OSN a obdržela za svojí práci bezpočet ocenění.

V tomto dokumentu budeme doprovázet Jane na svých cestách napříč několika kontinenty. "Janes' Journey " je intimní portrét soukromé osoby a mimořádné ženy, možná nejvíce fascinující ženy naší doby. Její vědecké průlomy jsou považovány za jedny z nejdůležitějších za posledních 100 let. Na břehu jezera Tanganika, v Tanzanii, což je její druhý domov, začala svůj průkopnický výzkum téměř před půl stoletím, a stále se sem vrací každý rok těšit se společnosti šimpanzů, které tato mezinárodně uznávaná aktivistka tak hluboce miluje a respektuje.

V roce 2010 to bude 50. výročí probíhajícího projektu se šimpanzi Dr. Goodallové. Dokument by měl mít 105 minut a datum vydání je nachystáno na 02.09.2010 v Německu.


jane
↑Jedna fotka s Jane Goodall. Koho by zajimalo více informací.↓


Události-Bosna

21. srpna 2010 v 21:03 | Irmik
Angelina Jolie: Bosnian War 'Love Story' Film In The Works!


Angelina Jolie navštívila Bosnu a měla zájem na podpoře vzdělávání a další projekty na pomoc mladým Bosňanům a lidem, kteří se navrátili do svých domovů po válce, kdy je museli opustit.

Haris Silajdžić, předseda tří-člen předsednictva Bosny, uvedl po setkání s herečkou v neděli požádala, že se podělila o nápady na projekty, které by mohla podpořit a oba se na závěr shodli, že "absolutní prioritou je vzdělávání".
Cílem by bylo zase Sarajevo v regionálním centrem vzdělanosti, řekl.
Jako velvyslanec UNHCR, Jolie navštívila Bosně v dubnu 2010 a upozornila na nepříjemnou situaci 117 tisíc lidí, kteří se mohli vrátit do svých domovů, i když válka skončila v Bosně před 15 lety.
Jolie byla také kontrolovat umístění natáčení nového filmu v Bosně. (21.8.2010)

ang oddělovač


Velkou událost očekávají zítra Chorvaté, tedy alespoň ti, kteří žijí na Brijunských ostrovech. Na návštěvu této oblasti a do místního divadla Ulysses na ostrově Mali Brijun má totiž zavítat americká herečka Angelina Jolie. Jak napsal deník Slobodna Dalmacija Angelina přiletí do Puly a odtud se přepraví na ostrovy. Večer má v plánu navštívit představení Král Lear. Důvod její cesty? Spekuluje se o tom, že má v plánu natáčet film odehrávající se v bývalé Jugoslávii a ráda by, aby v něm hrál i slavný chorvatský herec Rade Šerbedžija. A kde jinde si s ním popovídat než v jeho rodné zemi. Zároveň tak může zhlédnout i představení, kde hraje Šerbedžija hlavní roli. Protože jde o návštěvu světové celebrity, do divadla se zítra chystají i chorvatská premiérka Jadranka Kosorová či ministr kultury Božo Biškupić. Jen jedna špatná zpráva pro Chorvatky - příjezd Angelinina partnera Brada Pitta se neočekává. (zpráva z 19.8.2010)


SOS Dětské vesničky - Haiti

23. června 2010 v 18:55 | Irmik
Angelina Jolie Visits Orphanages in Haiti

Poté, co minulý čtvrtek, před Světovým dnem uprchlíků (20.6.) Angelina Jolie odcestovala do Ekvádoru, hodlala pokračovat v práci a přes víkend navštívila SOS Dětské vesničky v Santo na Haiti.

Jolie strávila noc v SOS Dětské vesničce plízko hlavního města - je to sirotčinec , který je zaměřen na různou péči o děti, které osiřely. Herečka rozdávala hračky a povečeřela s obyvateli.

Před večeří Jolie hovořila s prezidentem Haiti, René Préval a s několika zákonodárci projednávala ochranu mládeže v této zemi.

"Líbí se mi navštívit a podpořit SOS dětské vesničky ve světě, protože jsem viděla, že děti vyrůstají v bezpečném a milujícím prostředí," řekla Angie.

V letošním roce Jolie navštívila Haiti už po druhé. Herečka navštívila zemi krátce po hlavním zemětřesení, které zasáhlo oblast v únoru.

Angelina navštívila Haiti

20. června 2010 v 21:05 | Irmik

Angelina se setkala v Port Au Prince s haitským prezidentem René Préval v sobotu, 19.6.2010.

Jolie, účel její cesty se týkal situace haitských dětí, které osiřely po zemětřesení 12.1.2010.

Setkání s prezidentem - Rafael Correa

20. června 2010 v 12:05 | Irmik
imagebam.com

Angelina se sešla v pátek 18.6.2010 s ekvádorským prezidentem Rafael Correa. Mluvili spolu o uprchlících v rámci Světového dne uprchlíků, který se slaví dnes 20.6.2010.
Americká herečka si povídala s prezidentem téměř půl hodiny ve městě zvaném Shushufindi, které se nachází v provincii Sucumbios v sousedství s Kolumbií, kde jsou osady kolumbijských uprchlíků.

Angelina, která dorazila do Ekvádoru ve čtvrtek navštívila některé komunity v provincii Amazon z Sucumbios, který sousedí s Kolumbií, která je domovem mnoha kolumbijských uprchlíků. Ti opouští svoji zemi v důsledku vnitřních konfliktů.

Angelina Jolie se vrací do Ekvádoru

18. června 2010 v 16:44 | Irmik


LAGO AGRÍO, Ekvádor, 18.6. (UNHCR)

UNHCR vyslankyně dobré vůle Angelina Jolie se vrátila do severního Ekvádoru, aby viděla, jak se situace změnila od chvíle, kdy v této zemi byla naposledy (před osmi lety) a aby upozornila na nezletilé děti bez domovů, které tu žijí a na násilí páchané ženským uprchlíkům.

Herečka přijela do města Lago Agrío ve čtvrtek (17.6.), navštívila izolovanou komunitu Barranca Bermeja, která se nachází v husté džungli na břehu řeky San Miguel, která hraničí s Kolumbií. V malé obci se nachází 34 rodin, většina z nich jsou uprchlíci.

V Lago Agrío, hlavním městě provincie Sucumbios se Angie setkala s kolumbijskou matkou se kterou se zde sešla naposledy v roce 2002. "V té době měla mnoho představ o své budoucnosti. Nedávno se léčila s rakovinou. Pořád ještě věří a má naději."

Angelina se také setkala s uprchlíky v útočišti pro oběti domácího násilí, což je závažný problém v této oblasti. Některé ženy, ve středu, vyprávěly své příběny na Women´s Federation of Sucumbíos, "říkaly hrůzné příběhy bití, incestu, sexuálního násilí a jiných forem násilí." Některé ženy se dokonce musely uchýlit k "přežití na sexu", aby uživily své děti. Jiní propadli sexuálnímu vykořisťování.

V Barranca Bermeja, Jolie strávila čas s komunitou a byla ohromena jejich duševní silou při vyrovnávání se s utrpením, které museli snášet v Kolumbii. Jedna žena, které se podařilo uprchnout po tom, co zabili její dvě děti, řekla"nechtěla jsem přijít i o další své děti."

V Ekvádoru je asi 51.000 registrovaných uprchlíků z Kolumbie, ale UNHCR odhaduje, že asi 135.000 lidí potřebuje mezinárodní ochranu. Ekvádor je jednou ze zemí s největším počtem uprchlíků v Latinské Americe. Mnoho Kolumbijců žije ve vzdálených osadách na severu a často se bojí požádat o pomoc UNHCR a jejich partnery.

"Je to už osm let, co jsem tu byla naposledy a přítomnost UNHCR podstatně vzrostla," poznamenala Jolie po svém příjezdu do Ekvádoru. "Dostali se k uprchlíkům, kteří žijí v nejhustší
části džungle a žijí tak ve velmi vzdálených lokalitách a v zoufalých podmínkách," dodala. 
"Chtěl jsem se vrátit a setkat se s těmito lidmi a zaměřit se na násilí páchané ženám a nezletilým," vysvětlila Jolie. "Jsem tak šťastná, že jsem se mohla znovu spojit s některými známými tvářemi. S uprchlíky se kterými jsem se setkala během mé poslední návštěvy v roce 2002."

Svobodné ženy a dívky zde patří mezi nejzranitelnější část populace uprchlíků.
Jolie se bude podílet na videu vytvořeném ke Světovému dni uprchlíků s odkazem na problémy  severního Ekvádoru, Damašku v Sýrii a Dungu v severo-východním Kongu. Tato akce zahrnuje uprchlíky, stejně jako vysokého komisaře pro uprchlíky António Guterres a americkou ministryni zahraničí Hillary Clinton. Je to jedna z hlavních událostí UNHCR v tomto roce.

Podle Sonia Aguilar a Marie-Noelle Little-Boyer v Lago Agrío, Ekvádor

Soubor:Ec-map.png


 
 

Reklama